Trądzik różowaty – leczenie

Trądzik różowaty dotyka prawie dziesięć procent populacji, a najczęściej osoby pomiędzy trzydziestym a pięćdziesiątym rokiem życia, czyli wtedy, kiedy nie spodziewamy się już problemów z trądzikiem. Najczęściej chorują kobiety, rzadziej mężczyźni, ale za to u mężczyzn trądzik różowaty przebiega dużo gorzej. Jasna karnacja, jasne włosy i oczy to czynniki, które sprawiają, że jest mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy cierpieć z powodu trądziku różowatego. U osób o ciemnej karnacji, ciemnych włosach i oczach występuje większe prawdopodobieństwo, że wystąpi zaczerwienienie na twarzy. Czemu piszę, że wystąpi zaczerwieniona skóra twarzy? Bo właśnie tak ukazuje się trądzik różowaty. Pojawia się rumień, zaczerwienienie twarzy, powiększone naczynia oraz krostki i grudki.

Trądzik różowaty objawy

Pierwszym objawem, na który warto zwrócić uwagę, są rumieńce, zaczerwieniona twarz. Chodzi tu o rumieńce w dużych ilościach, która po pewnym czasie samoczynnie znikają. Zaczerwienienie twarzy powinno nas to zaniepokoić, warto iść z tym do dermatologa. Kolejnym objawem mogą być tak zwane pajączki na naczyniach krwionośnych. Chodzi o takie pajączki niewielkich rozmiarów, ale widocznych na twarzy. I najważniejsze jest, jeśli chodzi o trądzik różowaty, że te objawy występują jedynie w środkowej części twarzy, dlatego warto szczególnie zwracać uwagę na tę część. Wtedy leczenie trądziku różowatego będzie prostsze – powszechnie wiadomo, że im szybciej wykryje się chorobę, tym łatwiej ją wyleczyć.

Trądzik różowaty jak leczyć

Niestety trądziku różowatego nie da się wyleczyć do końca, można jedynie maskować problem lub chwilowo ujarzmiać objawy. Odpowiednim rozwiązaniem jest przede wszystkim wizyta u lekarza dermatologa, który powinien nam przepisać różnorodne kremy lub maści, a nawet antybiotyki. Dzięki temu nasz trądzik, szczególnie jeśli zaczniemy leczenie w początkowej fazie objawowej, zostanie zniwelowany i zminimalizowany. Warto również zmienić dietę. Dieta, która zawiera dużo tłuszczów i alkoholi nie jest odpowiednia dla osoby, która cierpi na trądzik różowaty.

 

5 (100%) 1 Głosów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

80 + = 88