Jaki szampon na łupież pstry bez recepty wybrać?

Chorobą zakaźną, jaką jest łupież pstry, można zarazić się w różnym momencie życia. Infekcja ta jest niezwykle trudna do zwalczenia i bardzo łatwo może dojść do jej rozprzestrzenienia się — zarówno na ciele osoby chorej, jak i tych, którzy mają bezpośredni kontakt z nią lub rzeczami użytkowanymi przez chorego. Przy zakażeniach grzybiczych niezwykle ważna jest szybka reakcja i niedopuszczenie do pogłębienia się problemu. Z uwagi na to, że choroba ta dotyka najczęściej owłosionej skóry głowy niezwykle istotny dobrze dobrany szampon przeciwgrzybiczny. Pozwala on nie tylko na zwalczenie łupieżu, lecz ma również znaczenie w profilaktyce i regularne stosowanie może zapobiec zakażeniu się.

W aptekach można spotkać wiele środków, które pomagają zwalczać łupież pstry. Część z nich wymaga jednak recepty, przez co utrudniona jest szybka reakcja oraz podjęcie działań zapobiegawczych. Poniżej odpowiedziano na często zadawane pytanie: jaki szampon na łupież pstry bez recepty należy wybrać?

Szampon na łupież pstry Pityver

Szampon przeciwłupieżowy, w skład którego wchodzi tak Phenoxyethanol jak i siarczek selenu. Substancje te posiadają potwierdzone działanie o charakterze:

  • przeciwgrzybicznym;
  • przeciwłojotokowym;
  • przeciwzapalnym.

Szampon ten powinien być stosowany raz dziennie przez okres od 7 do 10 dni. Po tym czasie należy używać go przez kolejne 4 dni po miesiącu i dwóch miesiącach.

Dla uzyskania odpowiedniego efektu pianę należy zostawić na około 5 minut i dopiero po tym czasie spłukać.

Należy pamiętać, że produkt ten nie powinien być stosowany u:

  • dzieci poniżej 12 roku życia;
  • kobiet w ciąży lub okresie laktacji;
  • osób, u których stwierdzono niewydolność wątroby lub nerek;
  • osób ze stwierdzoną nadwrażliwością lub uczuleniem na którykolwiek ze składników preparatu;
  • jeśli skóra jest podrażniona lub uszkodzona.

Selsun Blue

Szampon ten zawiera roztwór 1% disiarczku selenu, który posiada działanie o charakterze przeciwgrzybicznym na łupież pstry. Dodatek glinki i związków krzemu nawilży skórę głowy i przyspieszy jej powrót do równowagi.

Selsun Blue powinien być stosowany dwa razy w tygodniu przez okres 2 tygodni — aż objawy choroby ustąpią. Szampon ten może być również stosowany w ramach profilaktyki.

Wśród przeciwwskazań do stosowania należy wymienić nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Zoxin-med

Preparat ten zawiera ketokonazol, który nie tylko pomaga zwalczyć przyczynę łupieżu pstrego, lecz dodatkowo wspomaga leczenie łojotokowego zapalenia skóry, które nie tylko często towarzyszy chorobie, ale dodatkowo zaostrza jej objawy.

Szampon ten powinien być stosowany codziennie przez okres około 5 dni. Dla uzyskania lepszego efektu pianę należy pozostawić na około 5 minut, po czym dokładnie spłukać.

Środki, w skład których wchodzi ketokonazol nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Szampon na łupież pstry Dandrene

W skład szamponu wchodzi ketokonazol a wśród składników towarzyszących należy wymienić naturalne mikroelementy, które odbudowują skórę oraz włosy.

Szampon powinien być stosowany od 3 do 4 razy w tygodniu. W trakcie mycia najlepiej jest go użyć dwa razy:

rozprowadzić na mokrych włosach i masować do pojawienia się piany, po czym spłukać;
po raz kolejny nałożyć, a pianę pozostawić na około 2 minuty i dokładnie spłukać.

Preparat ten nie powinien być stosowany u:

  • osób poniżej 12 roku życia;
  • kobiet w ciąży i karmiących matek.

Jak zatem widać bez problemu można dostać skuteczne szampony na łupież pstry bez recepty. Warto pamiętać o upewnieniu się, czy nie jest się uczulonym na któryś ze składników wchodzących w skład preparatu oraz, czy dany środek może być używany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Oceń

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − = 14