Jaki balsam na cellulit?

Cellulit jest obecnie powszechną dolegliwością. Zmiany początkowo są widoczne tylko po uciśnięciu skóry, później jednak mogą pozostać już na stałe. Dlatego też należy rozpocząć walkę z cellulitem jak najwcześniej. W jaki sposób można to zrobić?

Jednymi z bardziej popularnych sposobów na cellulit jest stosowanie kosmetyków przeciwko pomarańczowej skórce są kremy i balsamy. Zazwyczaj mają one dosyć gęstą konsystencję. Wmasowywanie tego typu produktów z wysiłkiem sprawia, że cellulit jest lepiej rozbijany. Ponadto rozgrzana skóra lepiej przyjmuje substancje zawarte w preparacie, dzięki czemu efekty działania tego typu kosmetyków są lepiej widoczne.

Jednym z kremów, które można wykorzystać w domowej kuracji antycellulitowej jest Vialise. Zawiera on ekstrakty z takich roślin jak bluszcz czy kasztanowiec. To rośliny, które są wykorzystywane w przypadku leczenia obrzęków i żylaków. Mało osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż obrzęki bardzo często są powodem występowania cellulitu. To zwykle tak zwany cellulit wodny. Dlatego też oprócz wyciągu z alg morskich, który działa na sam cellulit, preparat na skórkę pomarańczową powinien jednak zawierać coś więcej.

Co jeszcze powinien zawierać balsam lub krem na cellulit? Często w tego typu produktach można znaleźć kofeinę. Ten składnik często stosowany jest w przypadku mało jędrnej skóry. Kofeinę można zastosować do redukcji cellulitu samodzielnie. Wystarczy zrobić peeling z przestudzonych kawowych fusów. Stosowanie go przynajmniej raz w tygodniu nie tylko wygładza skórę, ale także zmniejsza widoczność cellulitu.

Wybierając konkretny balsam na cellulit warto jest zwrócić uwagę, czy zawiera on wyłącznie naturalne składniki. Dzięki temu nie tylko ma się gwarancję skuteczności takiego produktu, ale także ryzyko wystąpienia uczulenia jest znacznie niższe. Ponadto należy pamiętać, że wybór odpowiedniego kosmetyku nie wystarczy, by cellulit rzeczywiście znikł. Aby zlikwidować pomarańczową skórkę, niezbędne jest zastosowanie diety i ćwiczeń.

5 (100%) 1 Głosów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 10 =