Co to jest depilacja laserowa?

Laserowa depilacja to nowoczesna i coraz bardziej popularna metoda usuwania owłosienia. Za jej sukces odpowiada fakt, że umożliwia całkowite pozbycie się owłosienia w sposób bezbolesny i długotrwały.

Usuwanie owłosienia laserem została przede wszystkim docenione przez osoby borykające się z nadmiernym owłosieniem ciała, jednakże równie często decydują się na taki zabieg kobiety mające dosyć codziennego używania maszynki do golenia.

Depilacja laserowa cena

Cena depilacji laserowej różni się w zależności od obszaru, na którym ma zostać wykonany zabieg oraz jego wielkości. Cena może się również różnić w zależności od wybranego salonu.

Depilacja laserowa ile zabiegów?

W związku z tym, że laser wpływa wyłącznie na włoski w fazie wzrostu, niemożliwe jest całkowite usuwanie włosów laserem za jednym razem. Dlatego zwykle zabieg powtarzany jest od trzech do sześciu razy.

Depilacja laserowa przeciwwskazania

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu są: alergia na światło, nowotwór, ciąża, karmienie piersią, niektóre choroby skóry, infekcje bateryjne, rozrusznik serca oraz stosowanie antybiotykoterapii. Warto pamiętać, że depilacja laserowa jest nieskuteczna w przypadku włosów jasnych, siwych lub rudych.

Depilacja laserowa jak się przygotować

Przed umówieniem się na wizytę warto zgłębić temat depilacji laserowej i zapoznać się z pełną listą przeciwwskazań. Należy także zaprzestać opalania. Odstawienie niektórych leków również może się okazać skuteczne. Głownie są to leki oraz zioła światłouczulające, a także niektóre antybiotyki. Oraz kremy na trądzik z izotretinoiną.

Depilacja laserowa efekty

Głównym efektem, dla którego tak wiele osób decyduje się na zabieg laserowej depilacji, są długotrwałe efekty oraz usunięcie kłopotliwego owłosienia z różnych miejsc ciała. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rodzaje depilacji laserowej.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Laserowa depilacja bikini jest bardzo popularnym zabiegiem. Jest to niezwykle precyzyjny zabieg. Depilacja laserowa okolic bikini powinna zostać wykonana od czterech do sześciu razy. Jednakże ilość zabiegów uzależniona jest od predyspozycji osoby. Depilacja laserowa bikini powinna być wykonywana w odstępach około 4-6 tygodni. Ze względów zdrowotnych depilacji laserowej miejsc intymnych nie wykonuje się w przypadku mężczyzn.

Depilacja laserowa twarzy

W tym zakresie zabiegów wykonywana jest przede wszystkim depilacja laserowa wąsika oraz depilacja laserowa brody. Aby uzyskać zadowalające efekty, zabieg należy powtórzyć około pięciu razy w odstępie około czterech tygodni. Na około tydzień przed wykonywanym zabiegiem należy zrezygnować z peelingów i innych kosmetyków o działaniu złuszczającym. Nie należy się opalać bezpośrednio przed, jak i po zabiegu. Należy stosować krem z wysokim filtrem. Laserowa depilacja twarzy wymaga także modyfikacji pielęgnacji, np. należy myć buzię żelem bezmydłowym przez pierwsze dni po zabiegu.

Depilacja laserowa nóg

Laserowa depilacja nóg jest zdecydowanie najczęściej wybierana przez osoby ze zwykłym owłosieniem. Pomiędzy zabiegami należy zachować dość długie odstępy – około ośmiu tygodni. Skóra nóg nie można być świeżo opalona. Bezpośrednio przed depilacją należy zgolić włoski.

Depilacja laserowa pleców

Podobnie jak w przypadku depilacji nóg, również laserowa depilacja pleców wymaga dłuższej przerwy pomiędzy wykonywanymi zabiegami. Zaleca się tutaj odstępy około ośmiu lub dziesięciu tygodni. Należy pamiętać, że aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów. Również przez dwa tygodnie po zabiegu nie należy się opalać.

Poza wymienionymi powyżej rodzajami depilacji często wykonywana jest także depilacja laserowa pach. Bezpośrednio po tym zabiegu nie należy stosować dezodorantów. Wiele osób zastanawia się, czy depilacja laserowa boli. To naturalne pytanie zważając na to, że pozostałe metody depilacji zwykle są nieprzyjemne. Jednakże w przeciwieństwie do nich depilacja jest bezbolesnym, komfortowym zabiegiem, a zastosowanie się do zaleceń osoby wykonującej zabieg minimalizuje ryzyko wystąpienia efektów niepożądanych.

5 (100%) 1 Głosów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 9