Nadmierne wypadanie włosów – jak leczyć?

Jak szybko i bezboleśnie wyleczyć łysienie? Czy istnieją sposoby, które zahamują nadmierne wypadanie włosów? Kiedy warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy i do kogo tak naprawdę powinniśmy się udać? Przyczyny wypadania włosów mogą mieć źródło m.in. w terapiach antybiotykowych, dziedziczeniu genetycznym, złej diecie, braku aktywności fizycznej, ale także wśród różnego rodzaju infekcji: bakteryjnych, grzybicznych, wirusowych. Jak rozwiązać problem i jak wzmocnić włosy?

TRYCHOLOGIA – SPECJALNA DZIEDZINA

Specjalistą w opisywanej dziedzinie jest trycholog leczący skórę głowy. Dzięki badaniom i technologicznym narzędziom rozpozna przyczyny wypadania włosów i zaproponuje indywidualnie dobrane zabiegi.

Diagnostykę rozpoczynamy od badania. Badanie włosów przy pomocy dermatoskopu to trichoskopia. Tego narzędzia używamy, żeby przyjrzeć się skórze głowy w powiększeniu i wykonać zdjęcia przekazywane dalej do laboratorium.

– mówi trycholog specjalizujący się w diagnostyce przyczyn.

Oprócz trichoskopii, można skorzystać z drugiego sposobu jakim jest trichogram. Polega on na pobraniu włosów, które także zostaną przeanalizowane w laboratorium.

WYPADANIE WŁOSÓW – PRZYCZYNY I ICH KONSEKWENCJE

Chociaż rozpoznanie przyczyny łysienia nie jest łatwe bez pomocy specjalisty, warto wiedzieć, że niektóre rodzaje łysienia wywołane są konkretnymi czynnikami. Za łysienie bliznowaciejące, które jest schorzeniem szczególnie bliskim kobietom, odpowiadają stany zapalne skóry. Łysienie plackowate – występujące u mężczyzn w postaci łysych miejsc powstaje wskutek zaburzeń układu odpornościowego. Nowotwory skóry i leczenie chemioterapią wywołuje równomierne tracenie włosów. Takie łysienie nazywane jest łysieniem polekowym i dotyczy również wielu innych przechodzonych terapii. Łysienie androgenowe widoczne jako stopniowo cofająca się linia włosów to efekt zaburzeń hormonalnych. Są to pewne uogólnienia, jednak tylko indywidualna i dokładna konsultacja z trychologiem może zapewnić najlepsze informacje. Dlatego zachęcamy aby skusiła cię wizyta w gabinecie Gdynia.

CO NA WYPADANIE WŁOSÓW? – ZABIEGI W KLINICE

Dzięki szeroko rozwiniętej technologii, łączeniu różnych formuł i programów, medycyna estetyczna proponuje bezpieczne zabiegi. Poza kobietami w ciąży (oraz tymi karmiącymi piersią), a także grupą osób z przewlekłymi chorobami, nie ma żadnych przeciwwskazań do ich wykonania. Polecane metody leczenia to:

  • Karboksyterapia Reology 2 – dwutlenek węgla docierający do najgłębszych warstw skóry głowy powoduje pełne odżywienie i zahamowanie łysienia. Dzięki zabiegowi przywrócony zostaje naturalny porost nowych oraz zdrowych włosów.
mezoterapia głowy
Profesjonalne odżywianie skóry głowy substancjami odżywczymi
  • Mezoterapia skóry głowy – wykorzystywana jest obecnie w postaci bezigłowej lub igłowej. Celem każdej z tych form jest dostarczenie skórze głowy substancji regenerujących. Może to być np. osocze bogatopłytkowe, pochodzące z krwi. Powtórzenia zabiegów gwarantują pełne odżywienie. Jednym ze skutecznych urządzeń mezoterapii bezigłowej jest Dermojet, który podciśnieniowo aplikuje do skóry głowy koktajle odżywcze. Podczas metody bezigłowej korzysta się czasami z działania fal elektrycznych. Zabiegi te nie są inwazyjne ani bolesne.
  • Dr Cyj – czyli “peptydowa terapia włosów”. O “eliksirze młodości” słyszał każdy, a jest nim oczywiście kwas hialuronowy. Kwas ten połączony ze specjalnym peptydowym koktajlem odżywczym pobudzi działanie komórek włosa, dostarczy kolagen i sprawi, że włosy znowu zaczną rosnąć.
  • Kriomasaż Cryo-S – podczas zabiegu ochładza się tkanki na obszarze potrzebującym regeneracji. Niska temperatura jest kontrolowana przez specjalistę, a wypadające włosy przestają być problemem. Kriomasaż Cryo-S poprawia ukrwienie i biologicznie odbudowuje skórę głowy.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 5 =