Jak zredukować zaczerwienienia na twarzy?

Zaczerwienienia na twarzy pojawiają się z różnych przyczyn, np. w wyniku niekorzystnego działania czynników zewnętrznych lub stosowania nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Często zdarza się, że takim zaczerwienieniom towarzyszy uporczywe pieczenie lub uczucie mrowienia, co nie jest zbyt komfortowe. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się tego problemu.

Czego należy unikać przy częstym zaczerwienieniu twarzy?

Zaczerwienienie twarzy najczęściej pojawia się na skórze wrażliwej i delikatnej (o tych typach skóry więcej tutaj: Sevolium). Dlatego istotne jest, aby unikać czynników, które ją podrażniają. Do takich czynników możemy zaliczyć m.in. silne zabiegi kosmetyczne jak mikrodermabrazja oraz peelingi kwasami.

Posiadaczki wrażliwej skóry powinny też pamiętać o tym, aby zbyt często nie zmieniać stosowanych kosmetyków pielęgnacyjnych. W przypadku znalezienia preparatu, który nie podrażnia skóry, warto stosować go jak najdłużej, ponieważ może to być najlepsza maść na trądzik. Należy jednocześnie unikać preparatów, które mają skład pełen chemicznych substancji, takich jak SLS, parabeny, czy sztuczne barwniki.

Co może zmniejszyć zaczerwienienie twarzy?

Na zaczerwienienie skóry mogą pomóc sprawdzone, domowe sposoby. Można stosować okłady z zielonej herbaty, ponieważ zawarte w niej substancje nie tylko mają właściwości kojące, ale i uspokajające. W tym celu należy zaparzyć 2-3 torebki herbaty w 2-3 szklankach wody, po ostygnięciu zanurzyć w naparze szmatkę i przyłożyć ją do twarzy na 10 minut.Często polecany jest także miód manuka, który jest bogaty w antyoksydanty i działa przeciwzapalnie. Należy go nakładać bezpośrednio na skórę na 30 minut, regularnie 2-3 razy dziennie.

Najważniejsze jest jednak stosowanie właściwych kosmetyków do pielęgnacji skóry. Powinni zawierać one jak największą liczbę naturalnych składników, takich jak wyciągi z ziół i roślin. Dlatego też przy redukcji zaczerwieniania pomocny może okazać się krem Sevolium. Powstał na bazie naturalnych składników, takich jak wyciąg z lukrecji, kory i liści, a także nagietka. To kosmetyk, który oczyszcza skórę od wewnątrz, przyspiesza regenerację naskórka, działa przeciwzapalnie i dodatkowo łagodzi wszelkie podrażnienia. Mogą go więc stosować także osoby borykające się z uporczywym trądzikiem.

Oceń

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

96 − = 87