Jak pić babkę płesznik?

Babka płesznik jest rośliną, której właściwości lecznicze podobne są do tych, jakie ma siemię lniane. Czyli reguluje, stabilizuje, udrażnia pracę jelit. A ponadto łagodzi objawy hemoroidów, obniża poziom cukru we krwi, łagodzi objawy łuszczycy i trądziku różowatego. Jej dodatkowe zdolności wynikające z tych podstawowych to pomoc w utracie wagi, a to za sprawą wymienionych wcześniej regulacji. Ważne jest również to, że babka płesznik jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, a to one często narzekają właśnie na hemoroidy czy trądzik.

Nasiona babki płesznik (zawarte w Hepa Vitale) pomagają w wypróżnianiu, a to za sprawą ich reakcji w kontakcie z wodą. Uwalniają w jelitach śluz, który ułatwia przesuwanie mas zalegających w jelitach. Dlatego zalecany jest przez lekarzy osobom cierpiącym na systematyczne zaparcia.

Babka płesznik jest zalecana osobom cierpiącym na chorobę wrzodową. Mogą ją też stosować wszyscy cierpiący z powodu różnego rodzaju podrażnień przewodu pokarmowego, a także zespołu jelita drażliwego, tak powszechnego u  pacjentów. Sprawdź niżej, co pomoże na regenerację wątroby.

Babka płesznik jak pić?

Jako preparat ziołowy używany w ziołolecznictwie stosuje się nasiona babki płesznik. Nasiona możemy jeść w całości dodając je do jogurtów, owsianki, jakichkolwiek dań, pamiętając jednak o tym, że nie powinno się ich poddawać wysokiej temperaturze. Czyli muszą być dodawane tylko do potraw chłodnych, o temperaturze pokojowej. Można też zalać je wodą i jeść powstały z połączenia nasion i wody kleik. Dobrze jest w takim przypadku nasiona zmielić w zwykły młynku. Ilość spożywanych nasion babki płesznik zależy od wieku. Dorośli mogą zjeść nawet 8 łyżeczek dwa do trzech razy dziennie, dzieci natomiast o wiele mniej, czyli nie więcej niż 2 łyżeczki. Dzieciom nasiona można dodać do kompotów, herbaty czy owoców. Należy tylko pamiętać, że przy kuracji babką płesznik należy pić dużo wody, ok. 2 litrów dziennie. Jej nasiona działają zawsze w kontakcie z płynem.

Babka płesznik wprowadzona do codziennej diety pozwoli zachować organizm w dobrej formie na długo.

 

 

 

 

One Comment

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 2