Nadmierne wypadanie włosów – pokonaj łysienie!

Trychologia to stosunkowo nowa dziedzina nauki, która zajmuje się diagnozą oraz terapią schorzeń włosów oraz skóry głowy. Trycholog, bo tak nazywa się osoba wyspecjalizowana w tym zakresie, posiada ogrom wiedzy medycznej, kosmetologicznej oraz fryzjerskiej. Wypadanie włosów, przyczyny ich osłabienia są często trudne do zdiagnozowania, jednak połączenie szerokiej wiedzy oraz nowoczesnych metod diagnostycznych pozwala ze 100% skutecznością określić przyczyny wypadania włosów.

Kiedy zgłosić się do trychologa?

Do trychologa powinniśmy zgłosić się jeżeli zauważymy nie tylko nadmierne wypadanie włosów, ale również w przypadku uporczywego łupieżu, ran na skórze głowy, łamliwości włosów czy ich przesuszenia. Specjalistę warto odwiedzić od razu po zaobserwowaniu niepokojących objawów. Warto wiedzieć, że o nadmiernym wypadaniu  mówimy wówczas, gdy codziennie wypada nam ich więcej niż 100. W praktyce najczęściej obserwujemy, że na szczotce zostaje bardzo dużo włosów.

Wizyta u trychologa gdzie?
Na problemy z włosami najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Jakie czynności przeprowadzi trycholog podczas wizyty?

Podczas wizyty specjalista zada nam pytania dotyczące stanu zdrowia oraz prowadzonego trybu życia. Warto również wziąć ze sobą wyniki badań laboratoryjnych krwi, jeżeli dysponujemy zrobionymi w niedługim czasie. Trycholog przeprowadzi badanie włosów i skóry głowy, czyli obejrzy je dokładnie oraz zaproponuje odpowiednie zabiegi diagnostyczne. Może to być:

 • trichoskopia – polega na pobraniu z głowy pacjenta próbek włosów, a następnie obejrzenie ich pod mikroskopem w ponad 200-krotnym powiększeniu. Ta metoda diagnostyczna stosowana jest najczęściej w przypadku nadmiernego wypadania włosów oraz w celu diagnozy przyczyny łysienia.
 • trichogram – podobnie jak trichiskopia, wykonywany jest w przypadku nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. Zabieg polega na obejrzeniu skóry głowy przy użyciu videodermatoskopu oraz zrobieniu zdjęć, które przesyłane są do laboratorium w celu postawienia dokładnej diagnozy.
 • biopsja skóry głowy – wykonywana jest szczególnie w przypadku podejrzenia chorób skóry głowy. Polega na pobraniu niewielkiego wycinka skórnego z głowy pacjenta.

Ekspertyza problemów z łysieniem może być wykonana chociażby pod adresem:

dr Trycholog Gdynia
Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia

Skuteczne zabiegi trychologiczne

  • Trycholog, po przeprowadzeniu dokładnej analizy stanu skóry głowy oraz włosów pacjenta, zaproponuje odpowiednią terapię dobraną indywidualnie. Może być to na przykład:
  • Osocze bogatopłytkowe – jest to bardzo skuteczny zabieg, polegający na podaniu osocza bogatopłytkowego śródskórnie lub podskórnie. Bez względu na metodę podania, zabieg jest niezwykle skuteczny w przypadku gdy problemem pacjenta są wypadające włosy.
  • Mezoterapia skóry głowy – mezoterapia igłowa polega na podaniu za pomocą kaniuli substancji aktywnych, które wzmacniają włosy oraz powodują ich szybszy odrost.

   Wielu pacjentów pyta mnie co na wypadanie włosów będzie najskuteczniejsze oraz jak wzmocnić włosy. Nie ma jednej odpowiedzi, ale mezoterapia igłowa skóry głowy przynosi bardzo dobre rezultaty w stosunkowo krótkim czasie – mówi specjalista z kliniki trychologii.

    

 • Karboksyterapia – wykonywana przy użyciu urządzenia Reology2 pozwala na podaniu dwutlenku węgla podskórnie oraz śródskórnie. Dzięki zabiegowi naczynia rozszerzają się, powstają nowe, a komórki są regenerowane. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciążą oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Największą skuteczność odnotowuje się nie tylko w przypadku nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia, ale także w chorobach skóry głowy.
 • Kriomasaż Cryo-S stanowi jedną z najnowszych i najbezpieczniejszych terapii w przypadku nadmiernego wypadania włosów, a szczególnie łysienia plackowatego. Obszar zabiegowy jest mocno chłodzony, dzięki czemu następuje poprawa ukrwienia oraz pobudzenie regeneracji komórek.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

37 − = 31