Owijanie folią domowym sposobem na cellulit?

Stosując body wrapping, kosmetyki używane w codziennej pielęgnacji docierają nawet do najgłębszych warstw skóry. Zabieg wykonywany w domu, może być doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej pielęgnacji, diety oraz aktywności fizycznej.

Body wrapping – czyli wszystko co musisz wiedzieć!

folią kobieta owiniętaBody wrapping jest znanym od dawna zabiegiem, który jest jednym z najskuteczniejszych w walce z cellulitem oraz utratą jędrności skóry. Pragnąc gładkiej i elastycznej skóry, warto dokładniej przyjrzeć się temu zabiegowi i zacząć stosować na własnym ciele. Zabieg body wrapping często znajduje się w ofercie wielu salonów kosmetycznych. Jednak nierzadko ceny są wysokie, a jedynie regularne wykonywanie zabiegu daje spektakularne i przede wszystkim długotrwałe efekty. Zabieg antycellulitowy jest możliwy do wykonywania w zaciszu domowym ze skutkami często lepszymi od profesjonalnych usług salonów kosmetycznych. Do body wrapping, kosmetyki o naturalnym składzie oraz trochę czasu to najważniejsze co jest potrzebne, aby cieszyć się jędrną skórą pozbawioną cellulitu. Dla uzyskania efektów konieczne są trzy rzeczy:

  • Folia – wystarczy zwykła folia spożywcza, która wykorzystana w ten sposób zastąpi drogi zabieg wykonywany w salonie kosmetycznym. Owijanie się folią musi być staranne i dokładne, tak aby pokryć każdy skrawek skóry na wybranych częściach ciała, którymi mogą być uda, pośladki, brzuch, a nawet piersi.
  • Kosmetyki – produkty powinny posiadać naturalny skład, przyjazny dla organizmu, ponieważ wnikają w głębokie warstwy skóry podczas wykonywania body wrap.
  • Cierpliwość – jest potrzebna zarówno podczas samego zabiegu, jak i podczas oczekiwania pierwszych efektów.

Najlepszym sposobem na zredukowanie cellulitu oraz jednoczesne ujędrnienie skóry jest więc body wrapping. Kosmetyki stosowane do zabiegu, wspomagane kremami antycellulitowymi na co dzień dadzą możliwie jak najlepsze efekty. Skóra może stać się więc gładka, pozbawiona cellulitu oraz jędrna bez konieczności wydawania dużych kwot pieniędzy w salonach kosmetycznych.

Body wrapping – kosmetyki z jakimi składnikami wybrać?

Jako najważniejsze do wykonania zabiegu body wrapping – kosmetyki powinny być antycellulitowe, oparte na naturalnych ekstraktach oraz pozbawione sztucznych substancji chemicznych. Warto w kosmetykach szukać takich składników jak:

  • Ekstrakt z kasztanowca – poprawia krążenie krwi w naczyniach i je wzmacnia.
  • Olej cynamonowy – wzmacnia mikrokrążenie w naczyniach i działa rozgrzewająco.
  • Kofeina – to składnik, który wspomaga rozbijanie grudek komórek tłuszczowych i usuwa toksyny.
  • Olej z zielonej kawy – uelastycznia i wygładza skórę pozostawiając ją jędrną.
  • Olej z imbiru – działa rozgrzewająco i wspomaga usuwanie toksyn.

Vialise Body Wrapping body wrap kremTakie składniki zawiera np. produkt Vialise Body Wrapping. Oprócz wartościowych i naturalnych składników ważne jest również to, że nie zawiera on żadnych substancji chemicznych jak PEG, silikony czy parabeny, które mogłyby podrażnić lub nawet wywołać reakcję alergiczną. Bardzo istotne jest rozsądne dobranie kosmetyku do body wrapping. Kosmetyki te należy stosować do wykonywania zabiegu około raz lub dwa razy w tygodniu. Należy wsmarować produkt w każdą część ciała, którą następnie owija się folią. W ten sposób ich działanie będzie bardzo efektywne i widoczne gołym okiem.

Jak się pozbyć cellulitu za pomocą innych metod?

Wykonywanie body wrappingu przynosi bardzo satysfakcjonujące efekty, jednak jak się pozbyć cellulitu całkowicie za pomocą innych metod? Body wrapping, kosmetyki naturalne do pielęgancji, dieta na cellulit oraz aktywność fizyczna to sposoby, które można wykonywać w domu i dają one razem najskuteczniejsze działanie. Krem na cellulit warto wklepywać w skórę każdego dnia, po wyszczotkowaniu ciała, które wzmocni jego wchłanianie i działanie. Na wieloletni cellulit dobrze zadziałają profesjonalne zabiegi na cellulit, takie jak endermologia, mezoterapia lub drenaż limfatyczny.

Body wrapping – przeciwskazania związane z działaniem body wrappingu

Tak jak innych zabiegów, nie zawsze można wykonywać body wrapping, przeciwwskazania to okres ciąży oraz słabe, pękające naczynka. Czas ciąży to dla kobiety szczególny okres, w którym nie powinna wykonywać body wrappingu. Natomiast pękające naczynka mogą pojawiać się częściej, ze względu na wzmożony przepływ krwi w naczyniach krwionośnych.

Sprawdź więcej informacji o cellulicie na serwisie http://przepisnacellulit.pl/

Body wrapping efekty najlepsze daje w połączeniu z naturalnymi kosmetykami, odpowiednią dietą oraz regularną aktywnością fizyczną. Na utrwalony już cellulit przez długie lata, nie zadziała jedynie wykonywany w domu body wrapping. Kosmetyki należy wybierać o naturalnym składzie, bez zbędnych wypełniaczy, które są chemiczne i często szkodliwe dla organizmu, a także pamiętać o ich codziennym stosowaniu dla maksymalnych efektów jędrnej i pozbawionej cellulitu skóry.

3 Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24 − 21 =