Co jest dobre na cellulit? Ćwiczenia i dieta!

Cellulit to zmora wielu kobiet i powód do kompleksów. Posiadanie cellulitu to jednak nie wyrok! Zawsze możemy zacząć działać i uczynić naszą skórę piękniejszą. Mimo iż część ludzi uważa, że to niemożliwe, to nie prawda! Co możemy zrobić, aby pozbyć się problemu?

Jak zwalczyć cellulit przy użyciu diety?

Naszą wojnę powinniśmy zacząć od diety. Jest ona obok odpowiedniego treningu jedną z najważniejszych metod walki z pomarańczową skórką. Jednakże czy dobrze rozumiemy „dietę”. Wbrew powszechnych przekonań, nie polega ona na jedzeniu bardzo małych ilości kalorii. Wiele osób decyduje się na bardzo restrykcyjne diety, jedzą zaledwie trochę warzyw i owoców w ciągu dnia. Nie tędy droga! Dieta musi być zbilansowana, dostarczać wszystkich potrzebnych składników.

Tworząc bardzo duży deficyt kaloryczny, możemy szybko sobie zaszkodzić. Rozsądnym wyborem będzie podjęcie się liczenia spożywanych kalorii. Musimy poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, do tego celu możemy posłużyć się kalkulatorem BMR, dostępnym w internecie. Na początek od naszego zapotrzebowania odejmijmy 300kcal, gdy waga nie zacznie spadać odejmijmy kolejne 100kcal.

Należy pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej ilości białka, sprzyja ono bowiem redukcji tkanki tłuszczowej. Kolejnym ważnym aspektem, jest nieeliminowanie tłuszczu z diety. Tłuszcz zajmuje się regulowaniem naszej gospodarki hormonalnej, jego brak może skutkować między innymi zatrzymaniem miesiączkowania u kobiet. Zalecane jest spożywanie minimum 1g tłuszczu na kilogram masy ciała. Najlepsze źródła tego składnika to: oliwa z oliwek, ryby morskie, orzechy, pestki słonecznika. Postawmy w naszej diecie na nienasycone kwasy tłuszczowe, ponieważ są one najzdrowsze. Jeżeli to wszystko nas przerasta, udajmy się do dobrego dietetyka. Warto rozważyć również urozmaicenie swojej kosmetycznej rutyny o krem antycellulitowy.

Przeczytaj również: http://bolkregoslupa.net.pl/balsam-na-cellulit-pozbadz-sie-pomaranczowej-skorki-w-miesiac/

Dobry trening, czyli jaki?

Czy spędzając godziny na bieżni, robimy słusznie? Ćwiczenia cardio powodują, że spalamy kalorie, zwiększają także naszą wytrzymałość, jednak nie wymodelują naszej sylwetki. Do tego potrzebne są ciężary! Ćwiczenia siłowe wcale nie uczynią Cię mężczyzną. Nie będziesz miała przerośniętych nóg i ramion, jest to naturalnie niemożliwe. Kobiety posiadają mniejszą ilość hormonów, odpowiedzialnych za przyrost masy mięśniowej. Genetyki nie oszukamy, nie ma się o co martwić. Wyjątek od tej reguły stanowią kobiety używające środków dopingujących, w innych wypadkach ćwiczenia siłowe uczynią Cię tylko i wyłącznie bardziej kobiecą. O radę dotyczącą doboru ćwiczeń i planu treningowego, powinniśmy zapytać doświadczonego trenera. Znajdziemy takiego w internecie lub na siłowni. Należy pamiętać, że nie każdy uznający się za trenera personalnego, jest nim naprawdę. Przed zapłaceniem takiej osobie dowiedzmy się opinii na jego temat.

Jak możemy wspomóc walkę z cellulitem, gdy zadbamy o dwie poprzednie rzeczy? Kosmetyki! Są one bardzo pomocne, jednak same nie wystarczą. Sztuką jest także wybór odpowiedniego produktu. Bardzo dobrym wyborem jest krem na cellulit Vialise. Posiada on naturalny skład, nie zawiera szkodliwych dodatków. Jest wolny od silikonów, sztucznych barwników i innych substancji, które mogą zawierać inne kremy antycellulitowe. Zawiera za to wyciągi z roślin. Idealnie sprawdzi się dla osób, które chcą pielęgnować skórę w naturalny sposób. Jego wyjątkowy skład będzie wspaniałym dodatkiem do ćwiczeń i diety. Efektem połączenia tych trzech elementów, będzie jędrna, gładka i napięta skóra, pozbawiona niedoskonałości w postaci cellulitu.

Zacznij swoją walkę już teraz! Pozbądź się problemu raz na zawsze i ciesz się wspaniałą skórą i sylwetką.

5 (100%) 1 Głosów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + = 21