Wągry. Co to jest i jak sobie z nimi radzić?

Wągry – czym są?

Wągry są to czarne kropki, które pojawiają się u osób z cerą mieszaną lub przetłuszczającą się, ale mogą także występować u osób o cerze suchej.

Jak pozbyć się wągrów?

Jeżeli zadajemy sobie pytanie jak pozbyć się wągrów to z pomocą przychodzą nam specjalistyczne zabiegi takie jak:

  • peelingi chemiczne,
  • zabieg Acnelan,
  • peelingi kawitacyjne,
  • mikrodermabrazja.

Wągry na nosie, wągry na plecach, wągry na twarzy – jak sobie poradzić z tym problemem?

Wągry na nosie, wągry na plecach i wągry na twarzy możemy usunąć za pomocą np. peelingu chemicznego. Zabieg ten wykorzystuje kwas migdałowy, salicylowy, pirogronowy lub glikolowy. Kwas sprawia oczyszczenie cery oraz oczyszczenie głębszych warstw skóry ze starych i zrogowaciałych komórek. Zabieg ten usuwa nie tylko wągry, ale też usuwa niedoskonałości cery. Peeling kawitacyjny to kolejny sposób pozwalający na pozbycie się wągrów. Jest zabiegiem oczyszczającym twarz za pomocą ultradźwięków. Skutkiem tego zabiegu są oczyszczone pory, usunięcie nadmiaru sebum oraz zrogowaciałych komórek.

Sposób na wągry – zabieg Acnelan.

Zabieg Acnelan to doskonały sposób na wągry. Działa on w oparciu o następujące substancje:

  • kwas migdałowy,
  • kwas salicylowy,
  • kwas szikimowy,
  • sodium lepargilate.

Działanie zabiegu jest silnie oczyszczające, a do tego reguluje wydzielenie sebum, przeciwzapalne, bakteriostatyczne, antyseptyczne, złuszczające oraz rozjaśniające. Zabieg ten to również dobry wybór dla osób, które obok wągrów walczą z trądzikiem.

Usuwanie wągrów – mikrodermabrazja.

Usuwanie wągrów przy pomocy zabiegu mikrodermabrazji pozwala na usunięcie starych komórek. W dodatku sprawia, że skóra staje się czystsza oraz znacznie gładsza. W trakcie zabiegu wykonywany jest zabieg z wykorzystaniem głowicy pokrytej diamencikami, które ścierają skórę.

Wyciskanie wągrów – czy to dobry pomysł?

Wyciskanie wągrów nie  jest najlepszym pomysłem, ponieważ możemy sobie przysporzyć dodatkowych kłopotów. Wyciskanie wągrów może spowodować pogorszenie stanu skóry i pojawienie się zmian zapalnych, blizn czy przebarwień.

Jak oczyścić twarz z wągrów skutecznie?

Zadając sobie pytanie jak oczyścić twarz z wągrów powinniśmy wiedzieć, że tylko zabiegi specjalistyczne pozwalają za skuteczne poradzenie sobie z tym problemem. Domowe sposoby nie są dobrym wyjściem.

4.9 (97.14%) 7 Głosów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

46 − 36 =