Zaczerwienienia na twarzy

Skóra naczynkowa a może trądzik – co powoduje zaczerwienienie twarzy?

Czerwone plamy na twarzy są efektem prześwitywania przez skórę naczynek krwionośnych. Zaczerwienienie na twarzy może mieć kolor czerwony, a nawet sinofioletowy. Charakteryzują skórę naczynkową. Jest to zwykle skóra cienka, delikatna i wrażliwa.

Czerwona twarz często jest wynikiem działania czynników zewnętrznych pochodzących ze środowiska zewnętrznego, bywa też że sygnalizuje stany chorobowe pochodzące z wnętrza naszego organizmu. Wśród czynników zewnętrznych najbardziej działają warunki atmosferyczne, takie jak wahania temperatur, mróz, gorące powietrze, promieniowanie słoneczne, wiatr, ale czerwone przebarwienia na twarzy może powodować również korzystanie z sauny, niewłaściwa pielęgnacja skóry, zła dieta – zwłaszcza spożywanie ostrych, gorących potraw i przewaga produktów mięsnych w diecie z brakami warzyw i owoców. Czynnikami wewnętrznymi mogą być zaburzenia hormonalne, problemy trawienne oraz alergie i inne choroby ogólnoustrojowe. Czerwona twarz przyczyny może mieć więc bardzo zróżnicowane. Zaczerwienienia na twarzy pojawiają się zwykle w postaci „pajączków” czyli tzw. teleangiektazji. Czasem może dochodzić do ich połączenia, co skutkuje wystąpieniem rumienia. Jeśli pojawią się krosty, grudki i stany zapalne mamy do czynienia z trądzikiem, jest to tzw. trądzik różowaty. Oprócz rozszerzonych naczynek i wykwitów zapalnych pojawiają się także suche czerwone plamy na twarzy. Może również wystąpić świąd i obrzęk. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak pielęgnować tak zaczerwienioną twarz, polecam artykuł https://acnerose.pl/czerwona-twarz-przyczyny-i-skuteczne-sposoby-na-niwelowanie-czerwonej-twarzy/

Jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy?

Zwykle czerwone plamy na skórze twarzy nie są poważną sprawą. Zaczerwieniona skóra twarzy często jest efektem wysiłku fizycznego. W przypadku, gdy nie znajdujemy zależności między czynnikami, które najczęściej ją powodują a czerwona skóra twarzy bardzo nas niepokoi najlepiej udać się do specjalisty. Wśród osób młodych w trakcie i po okresie dojrzewania często obserwuje się trądzik różowaty. W tym przypadku oraz w przypadku zwykłych zaczerwienień zaleca się właściwą dietę. Konieczna jest także prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy. Zawsze należy dążyć do uszczelnienia naczyń krwionośnych. Niezbędne będą więc kosmetyki zawierające w swoim składzie naturalne substancje, takie jak bisabolol – o działaniu przeciwzapalnym, występujący naturalnie w rumianku, czy allantoina zawarta w korzeniu żywokostu, o działaniu zmiękczającym i łagodzącym. Lanolina zadziała okluzyjnie na czerwone suche plamy na twarzy, zabezpieczając skórę przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych. Takie składniki zawiera linia dermokosmetyków Acnerose. Skuteczna pielęgnacja nimi sprawi, że zaczerwieniona twarz będzie ustabilizowana i skóra odwdzięczy się nam jednolitym kolorem. Czerwone plamki na twarzy znikną.

5 (100%) 10 Głosów
6 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 2