Usuwanie tatuaży – skuteczny laser

Jeszcze do niedawna, podejmując decyzję o wykonaniu trwałego tatuażu należało mieć świadomość, iż malunek skóry będzie towarzyszył nam już do końca dni. Dzisiaj możemy je z łatwością usunąć i rzeczywiście z takiej możliwości korzysta coraz więcej osób. To przede wszystkim ci, którym tatuaż zwyczajnie się znudziła bądź jego wygląd nie jest już estetyczny.

Jak usunąć tatuaż?

W sposób bezpieczny i całkowicie skuteczny można dzisiaj usunąć tatuaż za pomocą laseroterapii. Innowacyjne urządzenie, takie jak Laser do usuwania tatuaży Harmony XLHigh Power Q Switch radzi sobie doskonale z precyzyjnym usuwaniem tatuażu, zarówno czarnego jak i kolorowego, z różnego fototypu skóry. Dzięki laseroterapii, na skórze nie pozostają żadne przebarwienia ani blizny.

Sam zabieg polega na wnikaniu w głąb skóry wiązek światła o odpowiedniej temperaturze, dzięki czemu pigment tworzący tatuaż na skórze zostaje niszczony. Rozbija się na drobne cząsteczki a z każdym kolejnym zabiegiem staje się coraz jaśniejszy, aż całkowicie zniknie. Koniecznym staje się wykonanie serii zabiegów, najczęściej od 4 do 6. Wpływ na częstotliwość ich wykonywania zależy od wielu czynników. Pod uwagę bierze się kolor tatuażu, jego wielkość, głębokość zastosowanego barwnika, fototypu skóry a nawet sposobu wykonania wzoru.

Czy każdy może usunąć tatuaż?

Laseroterapia jest zabiegiem bezpiecznym i nie wiążą się z nim żadne powikłania. Ryzyko ich wystąpienia – najczęściej w postaci przebarwień bądź infekcji skórnej, pojawia się w wyniku niewłaściwej pielęgnacji obszaru ciała po zabiegu.

Co więcej, istnieją pewne przeciwwskazania to wykonywania laseroterapii. Przed zabiegiem pacjent odbywa wizytę kwalifikującą i to właśnie podczas niej wyjaśniany jest cały przebieg procesu usuwania tatuażu oraz wykluczane zostają czynniki uniemożliwiające jego wykonanie.

Do głównych przeciwwskazań usuwania tatuażu metodą laserową zalicza się ciąże, okres karmienia piersią, choroby skóry, takie jak bielactwo czy łuszczyca, opaleniznę oraz potraktowanie skóry ciała balsamem samoopalającym, zaburzenia z krzepnięciem krwi czy też zażywanie leków fotouczulających.

Aby usuwanie tatuażu przebiegało w sposób całkowicie bezpieczny należy wykonywać ten zabieg w profesjonalnym gabinecie dermatologicznym bądź klinice medycyny estetycznej. Tylko najlepszej jakości sprzęt oraz wiedza i doświadczenie wysoce wykwalifikowanych lekarzy pozwoli pozbyć się niechcianego barwnika z danej partii ciała.

5 (100%) 1 Głosów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =