Sposoby na zwalczenie piegów

Piegi są charakterystyczne raczej dla osób o jasnej karnacji, choć nie jest to regułą. U osób o rudych włosach piegi wyglądają często jak czerwone plamki na twarzy, choć piegi mogą przybierać także odcienie brązu. Ich powstawanie jest zależne od czynników genetycznych. Piegi u każdego wyglądają inaczej – niektórzy mają ich tylko kilka, na policzkach lub w okolicy nosa. Inni zaś mogą mieć nie tylko całą twarz pokrytą piegami, ale także dekolt czy ramiona. Wiele osób uważa, że piegi podkreślają urodę i mogą być zaletą, jednak można odczuwać ogromny dyskomfort wynikający z ich obecności. Dobrą wiadomością dla każdego, kto zastanawia się jak usunąć piegi, jest to, że można to zrobić kilkoma metodami.

Zabiegi – usuwanie piegów

Dzięki nowoczesnej kosmetologii oraz medycynie estetycznej możemy usunąć przebarwienia na twarzy, jakimi są piegi, lub zmniejszyć ich widoczność. Pozwalają na to takie zabiegi, jak:

  • Laser Palomar Emerge
  • geneO+ (OxyGeneo, Ultrasound & Tripollar RF)
  • Dermapen 3 / Mezopen
  • peelingi

Poszczególne zabiegi

Laser Palomar Emerge doskonale usuwa plamy na twarzy (w tym piegi), a także blizny. Jego działanie polega na wnikaniu wiązki lasera w głębsze warstwy skóry, gdzie dokonuje się kontrolowanych mikrouszkodzeń. Dzięki temu skóra jest pobudzona do regeneracji.

Usuwanie piegów za pomocą zabiegu geneO+ wygląda inaczej, gdyż wykorzystuje on naturalne procesy zachodzące w organizmie. Do miejsca zabiegowego przykładana jest głowica, która powoduje pojawianie się na powierzchni skóry dwutlenku węgla. Organizm reaguje w ten sposób, że wysyła w to miejsce krew bogatą w tlen. Dzięki temu usuwanie przebarwień na twarzy jest możliwe, a koloryt skóry wyrównuje się.

Zabieg Dermapen 3 / Mezopen jest natomiast polecany do intensywniejszych zmian, które występują na małym obszarze. W trakcie zabiegu skórę nakłuwają maleńkie igiełki wprowadzające substancje odżywcze.

5 (100%) 1 Głosów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

24 − = 23