Skuteczne metody na cellulit

Grube, nieregularne fałdy skórne to największa bolączka współczesnych kobiet. Pomarańczowa skóra, bo o niej mowa, dotyka co trzecią kobietę w Polsce, a co czwartą na świecie. Czynników wpływających na jej rozwój jest wiele. Do najważniejszych można zaliczyć: szybki przyrost masy ciała, przyjmowanie niektórych leków, znikomą aktywność fizyczną czy złe nawyki. Jak pozbyć się cellulitu i czy jest to w ogóle możliwe ?

Jak usunąć cellulit?

Redukcja cellulitu jest trudnym przedsięwzięciem, ale wykonalnym. Rzadko bywa tak, by tego typu zmiany skórne zniknęły same. Dlatego też, najlepszymi metodami pomagającymi usunąć cellulit są preparaty lecznicze i profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które dają zniewalający efekt wspomagane przez odpowiednią dietę i gimnastykę.

Pierwszą grupą stosowanych środków na cellulit, to preparaty kosmetyczne. By dawały oczekiwanych efekt należy zwracać uwagę na ich skład. Skuteczne kremy i balsamy posiadają: kofeinę, L- carintine, witaminę A, cynamon, morszczyn, paprykę i inne składniki działające rozkurczowo, ujędrniająco i wzmacniająco.Jeżeli jednak domowa pielęgnacja pomarańczowej skórki nie pomoże, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług kosmetologicznych.

Jak zwalczyć cellulit w profesjonalnym gabinecie?

Najpopularniejszy zabieg na cellulit ma postać lasera ujędrniającego i spłycającego warstwę skóry właściwej. Jest on często stosowany, ponieważ daje najszybsze rezultaty. Poza tym, odżywia skórę i pobudza do produkcji kolagen.

Do innych zabiegów w postaci masażu można zaliczyć:

  • Masaże antycellulitowe – odpowiednia regularność ich stosowania przyczynia się do zanikania pomarańczowej skórki.
  • Drenaż limfatyczny – masaż polegający na poprawie przepływ krwi i limfy. Dzięki niemu, z organizmu usuwane są toksyny, a przemiana materii ulega polepszeniu.

Do walki z cellulitem stosuje się także:

  • Mezoterapie – polega na wstrzyknięciu do skóry substancji odżywczych. Dzięki czemu skóra reguluje poziom tłuszczu na danej powierzchni. Działa silnie regenerująco.
  • Krioterapie – zabieg ten wspomaga układ krwionośny organizmu. Dzięki niemu wygląd skóry się polepsza. Podczas zabiegu pacjent pozbywa się nadmiaru wody.

Łatwo zauważyć, że cellulit nie jest zjawiskiem nie do wyleczenia. Wystarczy tylko odrobina cierpliwości i chęci. Przy omawianiu tego typu zmian skórnych, należy podkreślić różnicę między cellulit a cellulitis. Cellulitem nazywamy powierzchniowe zmiany skórne. Natomiast cellulitis to zapalenie tkanki łącznej, wywołane infekcją bakteryjną. To bardzo poważna choroba, nieleczona może doprowadzić do nieodwracalnych zmian.

Oceń

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1