Rzęsistkowica

Teoretycznie rzęsistkowica częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn, jednak nie należy ulegać złudnemu przeświadczeniu, że choroba ta nie dotyka nigdy panów. Wręcz przeciwnie, rzęsistkowica u mężczyzn staje się coraz bardziej powszechna, dlatego warto wiedzieć, z jakimi objawami się ona wiąże oraz jak dokładnie przebiega leczenie tego schorzenia. 

Rzęsistkowica – choroba weneryczna

Na samym początku warto zaznaczyć, że rzęsistkowica to choroba weneryczna, a więc zakażenie pierwotniakiem powodującym to schorzenie odbywa się drogą płciową. Rzęsistek, bo takim manem określamy pasożyta będącego przyczyną tej choroby, zagnieżdża się w pochwie u kobiet oraz w kroczu u mężczyzn, powodując niemal od razu dyskomfort związany z codziennym funkcjonowaniem. Aby uniknąć zakażenia, najprostszym sposobem jest zachowywanie wstrzemięźliwości seksualnej. Pod tym pojęciem rozumie się współżycie z jednym stałym partnerem, o którym wiadomo, że nie jest nosicielem żadnych wirusów powodujących niebezpieczne dla zdrowa choroby weneryczne. Oczywiście, w dzisiejszych czasach, kiedy czasami po jakiejś imprezie natrafi się sposobność do odbycia przygodnego seksu, często trudno jest stosować się do tego zalecenia, dlatego też zawsze warto korzystać z prezerwatyw, które stanowią ochronę nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed różnego rodzaju zakażeniami.

Warto zaznaczyć, że rzęsistkowica u mężczyzn może rozwinąć się nie tylko w wyniku praktykowania przez panów nieodpowiedzialnych zachowań seksualnych, ale także jeśli korzysta się z tego samego ręcznika oraz gąbek czy myjek co zakażona partnerka bądź partner. Opłaca się więc zainwestować w własne przybory do kąpieli – na pewno okaże się to tańsze niż przeprowadzanie dosyć kosztownej kuracji mającej na celu wyeliminowanie złośliwego pasożyta z organizmu nosiciela.

Następnym elementem, nad którym należy się pochylić, są objawy rzęsistkowicy występującej u mężczyzn, które, choć część pokrywa się z symptomami obecnymi u pań, są zgoła odmienne. Rzęsistkowica u mężczyzn wiąże się przede wszystkim z dużym dyskomfortem podczas oddawania moczu oraz uciskiem pęcherza. Osoba chora ma wrażenie, że cały czas musi korzystać z toalety, mimo że jej pęcherz jest właściwie zupełnie pusty. Niepokój powinien wzbudzić również dziwny, ropny płyn wydobywający się z cewki moczowej, a także ból i pieczenie napletka.Należy także zaznaczyć, że rzęsistkowica u mężczyzn, inaczej niż u kobiet, może przejawiać się w bardzo nietypowy sposób, dając objawy przypominające bardziej pierwsze dnia przeziębienia bądź grypy niż charakterystyczne dolegliwości przywodzące na myśl choroby weneryczne. Niejeden mężczyzna cierpiący na rzęsistkowicę uskarżał się na nagłe dreszcze,bóle głowy i podwyższoną (znacznie bądź jedynie w niewielkim stopniu) temperaturę ciała.

W jaki sposób się zachować, kiedy już prawidłowo rozpozna się pierwsze objawy rzęsistkowicy? Czy udać się do apteki, czy też od razu do lekarza? Wydaje się, że dużo właściwsze jest to drugie rozwiązanie, gdyż specjalista wenerolog może od razu zlecić odpowiednie badania, dzięki którym niezwłoczni rozpocznie skuteczną i szybką kurację farmakologiczną.

5 (100%) 1 Głosów
2 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

71 − 62 =