Jak się pozbyć blizn po trądziku?

Przebarwienia na twarzy od lat nie dają o sobie zapomnieć, a Ty wciąż myślisz jak się pozbyć blizn po trądziku? To dość powszechne zmartwienie, bo leczenie blizn nie jest sprawą prostą ani przyjemną. Zabiegi na trądzik, które dawniej stosowałaś, nie okażą się już pomocne. W przypadku silnych peelingów mogą wręcz zaszkodzić, jeśli skóra wciąż zmaga się ze stanami zapalnymi. Na własną rękę sprawdzą się jedynie delikatne zabiegi złuszczające, takie jak peeling enzymatyczny czy dermabrazja. Aby znaleźć lepszą metodę leczenia, należy uświadomić sobie, że blizny potrądzikowe są efektem zaburzonego procesu gojenia się ran, wskutek czego zostaje utracona tkanka.

Maść na blizny po trądziku to pierwsze rozwiązanie, po które zazwyczaj sięgają osoby zmagające się z tym problemem. Niestety, często okazuje się ono niewystarczające do całkowitego pozbycia się blizn. Działanie maści lub żeli prowadzi do wygładzenia skóry, rozjaśnienia blizn i łagodzenia napięć. Całkowita redukcja blizn przy pomocy maści jest nieosiągalna. Gdy blizny potrądzikowe są niewielkie lub niewidoczne w zakresie bezpiecznej odległości, działanie maści może być wystarczające.

Jeśli jednak wciąż nie jesteś zadowolona z efektów, warto sięgnąć po bardziej doraźne środki. Znacznie skuteczniejsze jest laserowe usuwanie blizn oraz laserowe usuwanie przebarwień na twarzy. W obu przypadkach bardzo dobre efekty daje laser frakcyjny, który tworzy w skórze mikrouszkodzenia pozostawiając wokół nich nienaruszony obszar tkanki, co przyspiesza gojenie się ran.

Na tej stronie znajdziesz dokładne opisy wszystkich zabiegów laserowych!

Usuwanie blizn potrądzikowych jest dostosowane do ich głębokości oraz rozległości. Zazwyczaj stosuje się kilka serii zabiegów z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasu. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, wykonywany przez profesjonalne salony kosmetyczne. Laser nie wykazuje żadnych skutków ubocznych dla naszego organizmu, jedynie w pierwszych godzinach po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Mniej więcej po pół roku będzie można zauważyć przemodelowanie tkanek oraz prawidłowo ocenić leczenie blizn.

5 (100%) 3 Głosów
5 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 5 =