Idealnie gładkie ciało – poznaj najlepsze sposoby na cellulit!

Bardzo wiele osób, gdy tylko ma jakiś problem ze swoim ciałem, zaraz idzie do lekarza. Jednakże czy faktycznie zawsze jest to konieczne? Zdecydowanie nie, gdy nasz problem nie jest duży i nie zagraża za bardzo naszemu zdrowiu i życiu. Warto tu wspomnieć na przykład o cellulicie. Nie jest to choroba, a mimo to ludzie często idą z tym problemem do lekarza. A przecież zabiegi na cellulit to zadanie kosmetologa!

Cellulit – jak łatwo się go pozbyć?

Być może wiele osób nie dowierza, że cellulit nie jest wcale żadnym schorzeniem wymagającym leczenia. Oczywiście, jeśli mamy duży problem z cellulitem, a serum na cellulit nie przynosi oczekiwanych efektów, to można wybrać się do specjalisty. Mało tego, w takiej sytuacji jest to nawet jak najbardziej wskazane posunięcie. Jednakże jeśli na skórze pojawiają się jedynie jakieś niewielkie i w gruncie rzeczy mało widoczne fałdy, to bez problemu można sobie poradzić z nimi samemu.

Olejki i kremy przydają się do masażu antycellulitowego!

Przede wszystkim należy regularnie masować zmienioną skórę. Najlepiej, gdy masując skórę, jednocześnie wprowadzamy w skórę krem na cellulit. Każdy taki krem posiada właściwości, które sprawiają, że skóra staje się odżywiona. Oznacza to, iż jest ona bardziej elastyczna. Ponadto, krem na cellulit prowadzi do rozciągnięcia skóry, przez co staje się ona gładsza. Metody usuwania cellulitu są różnorodne – zależy to nie tylko od preferencji, ale także od stopnia zaawansowania wystąpienia pomarańczowej skórki.

Serum Vialise – idealny krem antycellulitowy?

Oczywiście, serum na cellulit bardzo się przydaje, dlatego jeśli tylko jest taka możliwość to powinno się go używać. Jednakże, można również zlikwidować cellulit nie korzystając zupełnie z żadnych kremów na cellulit. Warto mieć jednak na uwadze, iż jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy zmiany na skórze spowodowane cellulitem nie są jeszcze zbyt duże. Jeśli są małe, to domowe sposoby mogą być wystarczające.
Warto zaopatrzyć się w krem, który składa się jedynie z naturalnych komponentów. Vialise, bo o nim mowa, to preparat kosmetyczny o potwierdzonej skuteczności. Jego składnikami są m.in.

  • naturalne ekstrakty i wyciągi z roślin,
  • kofeina,
  • naturalne oleje.

Stosowanie niesprawdzonych produktów to błąd – takie kremy mogą jedynie nawilżyć skórę, jednak ich działanie w kierunku redukcji cellulitu będzie znikome. Codzienne stosowanie kremu vialise w połączeniu z systematycznym masażem da rezultaty, których nie zagwarantuje żaden inny krem.

Masaż gąbką – dobry na cellulit na udach?

Jak się okazuje, fałdom na skórze pomóc może zwykła gąbka czy też ścierka. Pomaga ona, jeśli tylko jest wystarczająco ostra. Terapia z użyciem ostrej gąbki bądź też ścierki jest niezwykle prosta. Co najważniejsze, może ją przeprowadzić każdy, nie trzeba być specjalistą. Cały zabieg polega na masowaniu gąbką skóry. Oczywiście, smarujemy skórę w tym miejscu, w którym nie spełnia ona naszych oczekiwań z powodu cellulitu. Podobnie jak w przypadku zwykłego ręcznego masażu, również tutaj wskazane jest, aby masażowi towarzyszył krem na cellulit. Rzecz jasna, jego użycie nie jest absolutnie konieczne, jednakże wtedy masaż przynosi lepszy efekt.

Ponadto, jeśli już mamy w domu jakikolwiek balsam na cellulit, krem na cellulit czy serum, możemy używać go również bez masażu. Każdy środek na cellulit działa nawet wtedy, gdy po prostu wsmarowujemy go w skórę. Producenci owych środków nie nakazują przy każdym smarowaniu specjalnego masażu skóry. Tym niemniej wydaje się, że dla najlepszych wyników terapii dobrze jest mieszać ze sobą różne techniki walki z cellulitem. Dlatego też stosowanie kremu na cellulit nie powinno skłaniać do rezygnacji z masażu oraz na odwrót – masaż nie powinien powodować rezygnacji z kremu.

5 (100%) 5 Głosów
10 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =