Dlaczego warto zdecydować się na depilacje laserową?

W dzisiejszych czasach depilacja całego ciała jest konieczna przede wszystkim ze względów estetycznych, ale także jest to bardzo istotne dla higieny i poczucia komfortu. Nie jest to jednak najprzyjemniejsza czynność. Jednak technologia wychodzi naprzeciw kobiecym potrzebom, dzięki czemu aktualnie na rynku mamy szeroki wybór różnego rodzaju laserów, które pomogą się uporać z niechcianym owłosieniem na długo.

Zalety depilacji laserowej.

Pierwszą i najważniejszą zaletą depilacji laserowej jest jej długotrwały efekt. Zdecydowanie się na zabieg laserowego pozbycia niechcianych i nieestetycznych włosów to zapewnienie sobie wygody i komfortu na dłuższy czas. Systematyczne wykonywanie zabiegów może pozwolić nam na radość z gładkiej skóry nawet na długie lata. Depilacja laserowa zapewni komfort i wygodę. Polecana jest zwłaszcza w miejscach o dużej powierzchni jak na przykład nogi lub w takich, które są bardzo delikatne i jednocześnie utrudniają utrzymanie odpowiedniej higieny czyli bikini albo pachy.

Kolejną zaletą tego typu zabiegów jest pozbycie się wszelkich problemów z podrażnieniami i alergiami. Zwykła maszynka do golenia często powoduje wystąpienie nieładnej i niekomfortowej wysypki. Tak samo przy depilacji za pomocą różnego rodzaju kremów. Po użyciu lasera możemy cieszyć się gładką skórą bez żadnych powikłań, ponieważ jest to metoda nieinwazyjna i nie narusza powierzchni naszej skóry.

Dobrą stroną zabiegu depilacji laserowej jest fakt, że można ją zastosować w każdym miejscu na skórze. Większość laserów ma wymienne głowice, które pozwalają na dostosowanie go do dowolnej powierzchni na ciele. Poza tym tego typu depilacja w przeciwieństwie do np. tradycyjnej maszynki czy nawet wosku lub depilatora, osłabia włosy, dlatego bez obawy można zastosować ją między innymi na rękach czy plecach bez ryzyka, że włosy które nad odrosną będą jeszcze bardziej widoczne.

Niezaprzeczalną zaletą jest także komfort i higiena podczas samego zabiegu. Chociaż depilacja laserem bywa czasem bolesna, ponieważ dużo zależy od osobistej wrażliwości skóry i progu poczucia bólu, specjaliści dostosują zabieg tak, aby był jak najbardziej komfortowy. Dobiorą laser indywidualnie po zrobieniu uprzedniego wywiadu z klientem. Ponadto depilacja taka trwa bardzo krótko i jest zdecydowanie bardziej higieniczna niż skorzystanie z depilacji woskiem, czy pastą cukrową.

O czym warto pamiętać zanim zdecydujemy się na laser ?

Chociaż depilacja laserowa jest bezsprzecznie pełną zalet metodą dającą długotrwały efekt gładkiej skóry warto jednak pamiętać, że są pewne przeciwskazania. Przede wszystkim jest to metoda, która najlepsze efekty daje przy systematycznym stosowaniu, a jest to zabieg dosyć drogi. Warto zatem o tym pamiętać. Ponadto są pewne choroby czy schorzenia, które mogą być przeciwskazaniem do tego typu zabiegu, dlatego bardzo ważne jest by skonsultować wszystko z osobą, która będzie wykonywała zabieg. Warto także zwrócić uwagę na to aby wybrać jak najlepszy gabinet i jak najlepszy sprzęt.

Depilacja laserowa w Gdańsku

Clinica Cosmetologica – depilacja Vectus
ul. Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604

 

5 (100%) 1 Głosów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

41 − = 31