Depilacja laserowa i jej skutki uboczne

Depilacja laserowa to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na usuwanie zbędnego owłosienia ciała. Ogromną zaletą jest przede wszystkim skuteczność tego rodzaju depilacji, co wpływa także na jego coraz większa powszechność. Tego typu zabieg wiąże się jednak także z zagrożeniami i skutkami ubocznymi – jakimi?

Najczęściej zdarza się podrażnienie skóry, które pojawia się zazwyczaj krótko po zabiegu. Skóra w depilowanych miejscach może stać się czerwona w wyniku podrażnienia działania laserem. Samo podrażnienie w dużej mierze zależy od kilku czynników – chociażby od wrażliwości skóry czy też wprawy osoby depilującej. Zazwyczaj podrażnienia wystarczy posmarować nawilżającym kremem po depilacji.

Bardzo rzadko pojawiają się także odparzenia. Dotyczy to głównie osób, które mają ciemniejszą karnację skóry. Może wydarzyć się to wówczas, gdy skóra absorbuje energię lasera. Jednak w dobie nowoczesnych laserów to prawdziwa rzadkość – dawka lasera dobierana jest bardzo starannie.

depilacja brzucha

Osoby z ciemną karnacją narażone są także na odbarwienie skóry w miejscu depilacji włosów. W miejscach, które były poddawane działaniu lasera mogą pojawić się ciemne lub też jasne plamy. Efekt ten jest odwracalny i zazwyczaj skóra sama wraca do normy po kilku miesiącach od zabiegu.

Należy jednak pamiętać, że skutki uboczne depilacji laserowej zdarzają się coraz rzadziej. Ryzyko ich wystąpienia czy też groźne powikłania to marginalne zagrożenie. Trzeba jednak zdawać sobie z niego sprawę, zanim podda się zabiegowi.

4.2 (84%) 5 Głosów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1