Depilacja laserem i jej przewaga nad innymi metodami

Depilacja laserowa to bardzo często wykonywany zabieg upiększający, którego zwolennikami jest coraz więcej kobiet oraz mężczyzn. Tego typu zabieg umożliwia trwałe pozbycie się owłosienia, co czyni z depilacji laserowej doskonałą alternatywę dla powszechnie stosowanych metod chwilowego usuwania niechcianych włosków. Czasowo ograniczony efekt zabiegu golenia, depilacji kremem, woskiem czy depilatorem oraz coraz częściej pojawiające się podrażnienia i uczulenia skóry, skłaniają do zainteresowania się trwałą i bezpieczną metodą depilacji.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa polega na oddziaływaniu światła lasera na melaninę – barwnik włosa. Na zasadzie zjawiska selektywnej fototermolizy dochodzi wtedy do nieodwracalnego zniszczenia mieszków włosowych. Dzięki temu włos wypada i już nie odrasta. Konieczność wykonania serii kilku zabiegów podyktowana jest nierównomiernym wzrostem włosków na ciele. Część z nich w momencie wykonywania zabiegu będzie znajdować się w fazie wzrostu i syntezy melaniny, zostanie więc usunięta, z kolei włoski w fazie spoczynku pozostaną nienaruszone. Kilkukrotny zabieg depilacji laserowej daje pewność definitywnego usunięcia całości niechcianego owłosienia. Laser do depilacji oddziałuje jedynie na powierzchnię skóry, nie wywierając szkodliwego wpływu na organizm. Bezpieczeństwo zabiegu – poza jego skutecznością – to jedna z największych zalet depilacji laserowej. Silne podrażnienie skóry czy przebarwienia pozabiegowe zdarzają się niezwykle rzadko, zaś delikatne zaczerwienienie skóry ustępuje po kilkunastu godzinach.

Czy do depilacji laserowej trzeba się przygotować?

Zabieg depilacji laserowej wymaga konsultacji lekarskiej w celu dokładnej oceny stanu skóry i owłosienia oraz wykluczenia obecności przeciwwskazań do zabiegu (ciąża, karmienie piersią, padaczka, cukrzyca, skłonność do przebarwień i bliznowców, łuszczyca i bielactwo). Po zakwalifikowaniu do zabiegu wymagana jest odpowiednia pielęgnacja skóry – nawilżanie oraz unikanie zabiegów złuszczających czy depilujących. Bardzo ważna jest rezygnacja z opalania oraz stosowania leków zwiększających wrażliwość skóry na światło: antybiotyków, dziurawca, nagietka, ziołowych preparatów odchudzających, retinoidów i pochodnych witaminy A.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Zalecenia pozabiegowe w dużej mierze pokrywają się z pielęgnacją skóry sprzed zabiegu. Bardzo ważne jest nawilżanie skóry delikatnymi kosmetykami oraz nie stosowanie mydeł czy kosmetyków na bazie alkoholu. Niewskazane jest opalanie, gorąca kąpiel, korzystanie z baseny czy sauny. Między kolejnymi zabiegami nie należy depilować skóry innymi metodami.

5 (100%) 1 Głosów

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1